Kontakt

Bc.Stanislava Pujmanová
tel.: 774 847 148

Na Šejdru 527/10
Praha 4 - Libuš, 142 00
e-mail:konik@cmail.cz

Vešky, blešky

Problém se zvířátky v hlavě jsem v nedávné době musela doma řešit i já. Nemaje doma žádné agresivní chemie, vzpomněla jsem si, že kdysi v rádiu jsem slyšela, že na vešky platí aromaterapie. Prý se éterické oleje dostanou do dýchacích cest vší a ty se pak udusí. No a co bych to byla za aromaterapeutku, kdybych to nezkusila :-)....

Zalovila jsem trochu na internetu, kde jsem našla studii „Účinnost esenciálních olejů v boji proti vši dětské vlasové a dalším parazitům“

A tady jsou moje výsledky:

Připravila jsem cca 30 ml základního oleje (kombinace kokosového a olivového oleje). Kombinace těchto olejů není zcela nutná, myslím, že obdobně budou fungovat i další základní oleje. Tyto oleje navíc velmi příjemně ošetřují vlasy a vlasovou pokožku. K základním olejům jsem přidala:

15 kapek éterického oleje cypřiše

30 kapek éterického oleje máty peprné

10 kapek éterického oleje eukalyptu citriodora

 

Tuto směs jsem nanesla na vlasy, pěkně pročesala a scvakla skřipcem do drdolu. Máta na hlavě působila chladivě, což při podrážděné pokožce a svědění bylo velmi příjemné. Celá směs báječně voněla. Asi po 3 hodinách jsme všechno umyli a začali vyčesávat. Z dlouhých vlasů je to docela piplačka, ale hnidy se pouštěly docela dobře. Druhý den jsem myslela, že celou kůru ještě zopakujeme, ale nebylo potřeba. Na obzoru nebylo žádné živé zvířátko a hnid taky radikálně ubylo.

Vlasy byly krásně lesklé, dobře se rozčesávaly a kúra jim moc prospěla.

 

Do rozprašovače jsem připravila ještě lihový roztok, který jsem nastříkala všude po bytě :-) - na polštáře, peřiny, sedačku... Moc prima to vonělo a myslím, že to má obdobné účinky. Ten připravíte tak, že smícháte:

30 ml 90% lihu

20 ml vody

30 kapek éterického oleje eukalyptu citriodora

 

I když teď už podnájemníky nemáme, pravidelně navoním každé ráno účes své dcery :-)

 

TIP: Podobnou recepturu můžete použít, když si budete chtít provonět byt. Jen použijete silici, která je vám příjemná.